آمادگی آزمون کارشناسی ارشد مهندسی برق
مدیریت وبلاگ: حامد شیرین آبادی
دانشجویانی که مایل به مشورت در مورد انتخاب رشته میباشند، می توانند کارنامه خود را به من ایمیل کرده تا در اسرع وقت بتوانم در حد توان راهنمایی شان کنم.

ارسال در تاريخ جمعه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی
شنیده های من حاکی از آن است که سوال 11 کنترل خطی حذف نشده است و همان گزینه 1 به عنوان جواب در نظر گرفته شده است(که البته باید میلی ثانیه ذکر می شد!)تنها سوال حذف شده همان سوال 3 بوده است.دوستانی که درصد خود را با کلید سنجش دقیق محاسبه کرده اند بعد از اعلام نتایج صحت یا عدم صحت این موضوع را اطلاع رسانی کنند.ارسال در تاريخ جمعه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی
برای آشنایی بیشتر دانشجویان محترم، برخی از زمینه های تحقیقاتی در گرایش کنترل در زیر آورده شده است.

الف)سیستم ها و سیگنال ها

1)مدلسازی، شناسایی و پردازش سیگنال

2)سیستم های یادگیر و تطبیقی

3)سیستم های واقعه گسسته و هایبرید

4)سیستم های تصادفی

5)سیستم های شبکه ای

6)سیستمهای هوشمند(فازی و عصبی)

ب)روشهای طراحی

1)سیستمهای کنترل خطی

2)سیستمهای کنترل غیر خطی

3)کنترل بهینه

4)کنترل مقاوم

ج)مکاترونیک و رباتیک

د)سیستم های ابعاد وسیع

و)کنترل فرایند و سیستمهای قدرت و تشخیص خطا

ه) سیستمهای حمل و نقل و هوافضا

ی)سیستمهای بیولوژیکی: مدلسازی و کنترل 

لازم به ذکر است، هر استاد در یک یا چند زمینه تحقیقاتی فعالیت می کند و ممکن است در دانشگاهی استادی که در برخی از زمینه های تحقیقاتی بالا فعالیت کند موجود نباشد.
ارسال در تاريخ پنجشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی
بنا به اعلام سازمان سنجش، نتایج اولیه آزمون ارشد امسال ساعت 20 روز جمعه اعلام خواهد شد. ولی بنا به تجربیات سالهای قبل شما از چند ساعت زودتر هم می توانید نتایج را در سایت سنجش مشاهده نمایید.

امیدوارم هر کسی به اندازه زحمتی که کشیده، نتیجه خوبی کسب کند.ارسال در تاريخ پنجشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی
برای آشنایی دانشجویان محترم با گرایش کنترل در مقطع تحصیلات تکمیلی، لیست دروس اصلی این گرایش در زیر آورده شده است. در مقطع ارشد، دانشجویان باید 24 واحد درسی (8درس 3 واحدی) اخذ نمایند.

دروس گرایش کنترل در مقطع ارشد:

دروس اجباری(کنترل چند متغیره، کنترل غیر خطی، کنترل بهینه)دروس اختیاری( کنترل تطبیقی، کنترل مقاوم، کنترل هوشمند (کنترل فازی و شبکه های عصبی)، کنترل فرایندهای تصادفی، شناسایی سیستمها، مدلسازی و شبیه سازی، رباتیک پیشرفته، ابزار دقیق پیشرفته و کنترل صنعتی پیشرفته)

دروس پیشنیاز:کنترل مدرن و کنترل دیجیتال

برای دانشجویانی که لیسانس آنها کنترل نبوده، گذراندن دروس پیشنیاز الزامی است.

در دانشگاه تهران درس فرایندهای تصادفی نیز به عنوان درس اجباری برای تمامی گرایشهای رشته برق در نظر گرفته شده است.پیشنهاد می کنم اگر در دانشگاهی غیر از تهران پذیرفته شدید، حتما سر کلاس این درس از گروه مخابرات شرکت نمایید.ارسال در تاريخ پنجشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی
رئوس مطلب درس سیستمهای کنترل خطی که در کلاس آمادگی آزمون کارشناسی ارشد تابستان89 در موسسه آموزش عالی بینش (پاسارگاد سابق) توسط اینجانب تدریس خواهد شد در لینک زیر قابل مشاهده است:

http://rapidshare.com/files/388793193/content.pdf.html

ارسال در تاريخ سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی
مهمترین مراجع درسی برای کنترل خطی عبارتند از:کتب آقایان دورف، اوگاتا، بنجامین کو و نایس. بیشتر سوالات کنکور کارشناسی ارشد برق از مثالها و تمرینهای این کتب طرح می شوند. همچنین کتاب دکتر خاکی صدیق و جزوه درسی دکتر طالبی برای دوستانی که نمی توانند کلاس بیایند می تواند مفید باشد. به زودی تمامی کتابهای فوق را برای دسترسی دانشجویان گرامی در سایت قرار خواهم داد.ارسال در تاريخ سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی
سوالات آزمون کارشناسی ارشد مهندسی برق و اتوماسیون سال 89 از طریق لینک زیر قابل دریافت است.همچنین حل تشریحی سوالات درس کنترل خطی 89 رشته برق که توسط اینجانب انجام گرفته است را نیز می توانید دانلود نمایید. لازم به توضیح است که در حلی که قبلا ارایه شده بود اشتباهی در سوال 11رخ داده بود که در حلی که ارایه شده است آن اشتباه تصحیح شده است. در اولین فرصت حل تشریحی سوالات رشته اتوماسیون 89 را برای استفاده دانشجویان عزیز قرار خواهم داد.

http://rapidshare.com/files/388778390/bargh89.pdf.html

http://rapidshare.com/files/388778878/automasyoon89.pdf.html

http://rapidshare.com/files/388779345/control89pasokh.pdf.html

ارسال در تاريخ سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی
جزوه درسی کنترل خطی دکتر طالبی (استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر) در سه قسمت از طریق لینکهای زیر قابل دسترسی است.

http://www.4shared.com/document/j84Bbn6l/linear_control-1.html

http://www.4shared.com/document/VYZxApjY/linear_control-2.html
http://www.4shared.com/document/5rJi4ALP/linear_control-3.html
ارسال در تاريخ سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی
کلاس سیستمهای کنترل خطی  برای آمادگی کنکور کارشناسی ارشد برق 90 برای ترم تابستان در آموزشگاه بینش (پاسارگاد سابق) به صورت زیر است:

جمعه 12-15  (33 ساعت)

برنامه کامل کلاسها را می توانید در سایت مهندس باغستانی مشاهده نمایید.

www.bargh-arshad.comارسال در تاريخ سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط حامد شیرین آبادی

پیج رنک

آرایش

طراحی سایت